نمایش همه پروژه ها

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۰:۴۸
Background image

برنامه قیمت گذاری زمین و ملکیت های افغانستان

برنامه قیمت گذاری زمین و ملکیت های افغانستان در سال ۱۳۹۷ به منظور تعیین حد اقل قیمت زمین و ملکیت های شخصی و دولتی ایجاد گردیده است. تطبیق پالیسی ملی زمین، جمع آوری قیمت های تقریباَ واقعی زمین و ملکیت های دولتی و شخصی در معاملات کرایی، گرویی و خرید و فروش، دسترسی به معلومات با اعتبار در طرح و تطبیق پالیسی ها و پلانگذاری های اقتصادی، کاهش فساد اداری در معاملات زمین و ملکیت، افزایش عواید ملی و جذب . . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۰:۴۸
Background image

برنامه ثبت ساحات غیر رسمی شهری

برنامه ثبت ساحات غیر رسمی شهری بر مبنای ماده ۱۱۲ قانون تنظیم امور زمینداری ایجاد و به هدف سروی و ثبت منازل در ساحات غیر رسمی و غیر پلانی، توزیع سند ملکیت و تبدیل نمودن ساحات غیر رسمی به بهترین ساحات شهری از طریق تطبیق برنامه های بهسازی و احیای مجدد عملی می گردد.

در مرحله نخست این برنامه در شهر های کابل، هرات، مزار شریف، جلال آباد، قندهار، فراه، بامیان و نیلی آغاز و در دو سال اخیر، بیش از ۶۰۰ هزار . . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۰:۵۱
Background image

برنامه بانک زمین دولتی

برنامه بانک زمین دولتی به منظور سروی و ثبت زمین های دولتی و ملکیت های عامه تحت استفاده دولت ایجاد گردیده است. با تطبیق این برنامه ملی و انکشافی، می توان به اهدافی چون جلوگیری از غصب بیشتر زمین های دولتی، زمینه سازی برای طرح و تطبیق پلان گذاری های اقتصادی و انکشافی دولت، تحقق پروژه های زیربنایی و عام المنفعه، اجاره دهی زمین به سکتور خصوصی و توزیع زمین به عودت کننده گان، بیجا شده گان داخلی، کوچی ها . . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۰:۵۲
Background image

برنامه انکشاف نهادی نظام زمینداری افغانستان

برنامه انکشاف نهادی نظام زمینداری افغانستان به اساس هدایت جلالتمآب محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور و سعی خستگی ناپذیر وزارت شهرسازی و اراضی در هماهنگی نزدیک با کشور دوست ترکیه به هدف ایجاد نظام نوین، شفاف و پایدار زمینداری مبتنی بر تکنالوژی معاصر  پایه گذاری گردیده است. این برنامه مشتمل بر سه بخش عمومی در برگیرنده بخش های فرعی است؛

بخش اول شامل ایجاد زیربنای معلومات جغرافیایی در سه بخش زیربنای . . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۰:۵۲
Background image

برنامه ملی تحکیم ثبات

برنامه ملی تحکیم ثبات به هدف اعمار زیربنای ادارات دولتی، تقویت حکومتداری محلی و ایجاد فرصت های کاری به هموطنان ایجاد گردیده و از این طریق تا کنون ۲۸۱ پروژه ساختمانی و زیربنایی در ۳۴ ولایت کشور تطبیق گردیده است.

این پروژه ها شامل اعمار ۴۷ تعمیر اداری ولایات، ۱۲۰ تعمیر و مجتمع اداری ولسوالی ها، ۲ کلنیک صحی، ۲۲ مکتب، ۱ پوهنتون، ۱ ستدیوم ورزشی، ۱۱ تعمیر اداری ریاست های سکتوری، ۴ کتابخانه و ۷۳ پروژه . . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۰:۵۳
Background image

برنامه ساختمان های عامه و دولتی

برنامه ساختمان های عامه و دولتی وزارت شهرسازی و اراضی عمدتاً به منظور فراهم ساختن تسهیلات لازم و عرضه خدمات بهتر به هموطنان در بخش طرح و تطبیق پروژه های ساختمانی عامه و دولتی کشور فعالیت می نماید.

از طریق این برنامه تا کنون 565 پروژه شامل ساختمان ادارات دولتی، کلنیک های صحی، ورزشگاه ها، کتابخانه ها، موزیم، کودکستان ها، مساجد و اماکن تعلیمی و تحصیلی تطبیق گردیده و قرار است طی سال جاری کار اعمار . . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۰:۵۴
Background image

برنامه کمپلکس اداری دارالامان

حکومت جمهوری اسلامی افغانستان به منظور عرضه خدمات سریع، سهل، شفاف و پایدار به هموطنان و انسجام هرچه بهتر امور؛ روند اعمار کمپلکس های اداری را در کشور آغاز کرده است.

وزارت شهرسازی و اراضی از طریق برنامه کمپلکس اداری دارالامان، در گام نخست روند اعمار مجتمع اداری تمامی نهاد های دولتی شهر کابل را با بالاترین معیار های مهندسی و انجنیری در ساحه دارالامان آغاز نموده؛ طوریکه مجتمع اداری دارالامان در . . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۰:۵۵
Background image

برنامه ملی مسکن

برنامه ملی مسکن از یکی مهمترین برنامه های انکشافی وزارت شهرسازی و اراضی است که به هدف فراهم سازی مسکن مناسب برای هموطنان اعم از قشر کم در آمد، متوسط درآمد و بلند درآمد ایجاد گردیده است. با تحقق این برنامه در دراز مدت؛ مسکن مناسب برای معلمین، مامورین دولتی، متقاعدین، افسران و ورثه شهدای نیرو های امنیتی و دفاعی کشور، عودت کنندگان، بیجا شده گان داخلی، کوچی ها و تمامی اقشار جامعه تهیه خواهد شد. به . . .

سرپرست وزارت شهرسازی و مسکن

7 months ago

ما خود را در برابر خدای خود، ملت مسلمان و کشورمان مسئول می دانیم و وظیفه خود می دانیم برای توسعه شهری، توسعه اقتصادی و اجتماعی و حفظ محیط زیست تلاش کنیم. ما متعهد هستیم و تلاش های خود را برای تبدیل وزارت شهرسازی و اراضی به یک وزارتخانه خدماتی و پاسخگو آغاز کرده ایم که همواره در راستای اجرای پروژه های عمرانی و رفاهی و ایجاد شفافیت، مشوق ها و فرصت های شغلی در این زمینه تلاش خواهد کرد.

محترم مولوی حمدالله نعمانی
wazir-image-new