از مارکیت‌ها و کمپلکس‌های مندوی در ولایت قندهار جلوگیری شد

org_admin
دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۰:۲
picture

30/7/1445

محترم مولوی عبدالمتین عاشق رییس شهرسازی و مسکن ولایت قندهار می‌گوید که تیم تخنیکی آن ریاست جهت جلوگیری از تخلفات شهری و ساختمانی، از ساخت و ساز حدود ده مارکیت و کمپلکس‌های مندوی غیر قانونی در ولسوالی اسپین بولدک این ولایت جلوگیری کردند.

به گفته این ریاست، این مارکیت‌ها خودسرانه توسط اشخاص عامه ساخته می‌شد که برخی آن در زمین‌های دولتی، برخی شان در ساحات سبز، حریم سرک‌ و تعدادی هم بدون اسناد قانونی و مجوز ساخت و ساز داشتند که ریاست شهرسازی و مسکن آن ولایت جلوگیری نمود.

به اعمارکنندگان این مارکیت‌ها و کمپلکس‌های مندوی که هیچ نوع اسناد قانونی ندارند، اعلام شد که کار خودسرانه شان را متوقف کنند.

ریاست شهرسازی و مسکن قندهار نیز به قومندانی امنیه قندهار، شاروالی و مقام آن ولایت اطلاع داده و خواستار همکاری در این مسئله و در جلوگیری از اقدامات مشابه شده است.

وزارت شهرسازی و مسکن از تمام شهروندان می‌خواهد که از کارهای ساختمانی خودسر خودداری کنند و تمام کارهای ساختمانی شان باید از طریق قانونی انجام شود.

سرپرست وزارت شهرسازی و مسکن

3 months 1 week ago

ما خود را در برابر خدای خود، ملت مسلمان و کشورمان مسئول می دانیم و وظیفه خود می دانیم برای توسعه شهری، توسعه اقتصادی و اجتماعی و حفظ محیط زیست تلاش کنیم. ما متعهد هستیم و تلاش های خود را برای تبدیل وزارت شهرسازی و اراضی به یک وزارتخانه خدماتی و پاسخگو آغاز کرده ایم که همواره در راستای اجرای پروژه های عمرانی و رفاهی و ایجاد شفافیت، مشوق ها و فرصت های شغلی در این زمینه تلاش خواهد کرد.

محترم مولوی حمدالله نعمانی
wazir-image-new

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۲:۲۱
Background image

از ساخت و ساز یک کلینیک صحی در ولسوالی سنگین ولایت هلمند نظارت شد

1445/8/18

محترم مولوی سید نیک محمد رییس شهرسازی و مسکن ولایت هلمند می‌گوید که تیم تخنیکی این ریاست از ساخت و ساز یک کلینیک صحی در ولسوالی سنگین آن ولایت نظارت کرده است.

به گفته مولوی. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۲:۱۰
Background image

پلان بهسازی چند ساحه‌ی غیرپلانی شهرهای کندز، مهترلام و میمنه طرح و ترتیب شد

18/8/1445

محترم حبیب الرحمن اوریاخیل رییس بهسازی ساحات غیر پلانی وزارت شهرسازی و مسکن می‌گوید که پلان بهسازی چند ساحه غیر پلانی در شهرکندز، شهر مهترلام ولایت لغمان و شهر میمنه ولایت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۹:۱۸
Background image

در مورد تعیین زمین جهت ساخت و ساز تعمیر برخی ریاست‌ها در ولایت غزنی صحبت شد

17/8/1445

محترم مولوی نور ولی بلال متقی رییس شهرسازی و مسکن ولایت غزنی می‌گوید که انجنیران این ریاست با رحیم‌الله محمود معاون والی غزنی دیدار و در مورد مشخص نمودن زمین برای برخی ریاست. . .

برگشت به اخبار