معین وزارت شهرسازی و مسکن با معاون سرمنشی سازمان ملل متحد دیدار کرد

org_admin
یکشنبه ۱۴۰۳/۲/۳۰ - ۱۵:۵۶
picture

10/11/1445

محترم شیخ مدارعلی کریمی بامیانی معین امورشهری وزارت شهرسازی و مسکن با محترمه خانم رزمری دیکارلو معاون سرمنشی سازمان ملل متحد در امور امنیت و صلح بین المللی و محترم مارکوس پوتزل معاون نماینده سازمان ملل متحد در افغانستان و با هیئت همراه شان دیدار کرد.

خانم رزمری دیکارلو و هیئت همراهش ابتدا نسبت به خسارات مالی و جانی ناشی از بارندگی‌ها و سیلاب‌های اخیر در ولایات مختلف افغانستان ابراز همدردی کردند.

در این دیدار دو طرف در مورد وضعیت کنونی افغانستان و مسایل انکشافی آینده گفتگو کردند.

محترم شیخ مدارعلی کریمی بامیانی معین امورشهری وزارت شهرسازی و مسکن گفت که برخی از پروژه‌های انکشافی در افغانستان از سوی شماری از کشورهای کمک‌کننده و بانک جهانی در دوره اداری قبلی نیمه کاره مانده است که ایجاب می‌کند تا تکمیل گردد و به بهره‌برداری برسد.

وی از هیئت بازدیدکننده خواست تا کشورهای کمک‌کننده و بانک جهانی را برای تکمیل این پروژه‌ها توصیه کنند.

محترم شیخ مدارعلی کریمی بامیانی گفت، اکنون امنیت سراسری در افغانستان حاکم است، فضای برادری و محبت حاکم است که در آن همه مردم افغانستان در امنیت هستند و نفس راحت می‌کشند.

محترم بامیانی گفت که جهان باید با امارت اسلامی تعامل داشته باشد و سازمان ملل نیز در این زمینه تلاش پی‌هم داشته باشد.

خانم رزمری دیکارلو معاون سرمنشی سازمان ملل متحد در امور امنیت و صلح بین المللی گفت که در نشست آینده دوحه از پروژه‌های انکشافی نیمه‌کاره در افغانستان، به کشورهای ذیربط و بانک جهانی یاد خواهد کرد.

براساس معلومات، خانم دیکارلو عزم خود را اعلام کرده که در نشست آینده دوحه به موضوعات مطرح شده در این دیدار، یاد و برای یافتن راه‌حل تلاش خواهد کرد.

سرپرست وزارت شهرسازی و مسکن

7 months ago

ما خود را در برابر خدای خود، ملت مسلمان و کشورمان مسئول می دانیم و وظیفه خود می دانیم برای توسعه شهری، توسعه اقتصادی و اجتماعی و حفظ محیط زیست تلاش کنیم. ما متعهد هستیم و تلاش های خود را برای تبدیل وزارت شهرسازی و اراضی به یک وزارتخانه خدماتی و پاسخگو آغاز کرده ایم که همواره در راستای اجرای پروژه های عمرانی و رفاهی و ایجاد شفافیت، مشوق ها و فرصت های شغلی در این زمینه تلاش خواهد کرد.

محترم مولوی حمدالله نعمانی
wazir-image-new

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۰:۵۱
Background image

از ساخت و ساز پمپ تیل در ولایت پکتیکا نظارت شد

1445/12/5

محترم مولوی محمد طاهر سیف الجهاد رییس شهرسازی و مسکن ولایت پکتیکا می‌گوید که تیم تخنیکی این ریاست از ساخت و ساز یک پمپ تیل در این ولایت نظارت کرده است.

محترم سیف الجهاد گفت،. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۱۶:۱۳
Background image

کمیسیون ویزه نقشه‌های شهری موضوعات مختلف را مورد بحث قرار داد

4/12/1445
کمیسیون ویزه نقشه‌های شهری به ریاست محترم شیخ مدارعلی کریمی بامیانی معین امورشهری وزارت شهرسازی و مسکن جلسه و در مورد 23 موضوع مختلف، بحث و تبادل نظر کرد.
در این جلسه پیرامون. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۱ - ۱۰:۳۲
Background image

برای ریاست صحت عامه و شفاخانه منطقه ای ولایت غزنی ماسترپلان تهیه می شود

1445/12/3

مولوی نور ولی بلال متقی، رییس شهرسازی و مسکن ولایت غزنی می گوید که تیم تخنیکی این ریاست برای ریاست صحت عامه ولایت غزنی و شفاخانه منطقه ای این ولایت سروی توپوگرافی ماسترپلان و. . .

برگشت به اخبار