پلان بهسازی چند ساحه‌ی غیرپلانی شهرهای کندز، مهترلام و میمنه طرح و ترتیب شد

org_admin
پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۲:۱۰
picture

18/8/1445

محترم حبیب الرحمن اوریاخیل رییس بهسازی ساحات غیر پلانی وزارت شهرسازی و مسکن می‌گوید که پلان بهسازی چند ساحه غیر پلانی در شهرکندز، شهر مهترلام ولایت لغمان و شهر میمنه ولایت فاریاب تهیه و ترتیب شده است.

رییس بهسازی ساحات غیرپلانی این وزارت گفت که این ساحات شامل ساحات غیرپلانی در نواحی اول، دوم و چهارم در مرکز ولایت کندز، ساحه قلعه دامان و گومین در ناحیه اول شهر مهترلام مرکز ولایت لغمان و ساحه قطور در شهر میمنه ولایت فاریاب می‌باشد که نقشه‌های بهسازی آن‌ها طرح گردیده است.

وی افزود که برخی از این پلان‌ها ویزه گردیده و غرض تطبیق به ادارات زیربط سپرده شده است و برخی شان جهت اخذ موافقه نهایی به ریاست‌های شهرسازی و مسکن ولایات مربوطه ارسال شده است تا پلان بهسازی را برای باشندگان و مقامات محلی تشریح و نظریات آن‌ها را در زمینه اخذ نماید و سپس این پلان‌ها ویزه می‌گردد.

اوریاخیل علاوه نمود که گسترش ساحات غیرپلانی و سکونت‌گاه‌های غیر رسمی یک پدیده جهان شمول و زاییده عدم توازن مکانی از حیث وجود فرصت‌های شغلی و کسب شرایط بهینه برای زندگی می‌باشد و چالش‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی نیز در این ساحات رخ می‌نماید که ساحات غیرپلانی بعد از تطبیق پلان‌بهسازی از مزایایی شهری مانند ساحات پلانی برخوردار خواهد شد.

سرپرست وزارت شهرسازی و مسکن

5 months ago

ما خود را در برابر خدای خود، ملت مسلمان و کشورمان مسئول می دانیم و وظیفه خود می دانیم برای توسعه شهری، توسعه اقتصادی و اجتماعی و حفظ محیط زیست تلاش کنیم. ما متعهد هستیم و تلاش های خود را برای تبدیل وزارت شهرسازی و اراضی به یک وزارتخانه خدماتی و پاسخگو آغاز کرده ایم که همواره در راستای اجرای پروژه های عمرانی و رفاهی و ایجاد شفافیت، مشوق ها و فرصت های شغلی در این زمینه تلاش خواهد کرد.

محترم مولوی حمدالله نعمانی
wazir-image-new

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۲/۵ - ۱۱:۴۳
Background image

د فاریاب، قیصار ولسوالۍ کې د یوې ودانیزې پروژې له چارو څارنه وشوه

۱۴۴۵/۱۰/۱۶

د کور او ښار جوړولو وزارت د هېواد په کچه د ټولو ودانیزو پروژو او ښارې ودې او پراختیا له چارو څارنه او پالنه کوي.

فاریاب ولایت کې د کور او ښار جوړولو ریاست محترم رئیس مولوي. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۲/۵ - ۱۱:۲۵
Background image

دولتي ځمکې د سالمې ګټې اخیستنې په موخه سروې کېږي

۱۴۴۵/۱۰/۱۵

د کور او ښار جوړولو وزارت د هېواد په کچه له دولتي ځمکو څخه د سالمې او اغېزمنې ګټې پورته کولو په موخه بېلا بېل پروګرامونه لري.

زابل ولایت کې د کور او ښار جوړولو ریاست محترم. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۲/۵ - ۱۱:۱۸
Background image

غزني کې د څو بېلابېلو ساختماني پروژو له چارو څارنه وشوه

۱۴۴۵/۱۰/‍۱۶

د غزني ولایت د کور او ښار جوړولو ریاست محترم رئیس مولوي نورولي بلال متقي وايي، د دې ریاست تخنیکي ټیم په یاد ولایت کې د څو بېلابېلو ساختماني پروژو له چارو څارنه وکړه.

د. . .

برگشت به اخبار