نخستین مکتب پیش ساخت در افغانستان با حضور جلالتماب رییس جمهور به بهره برداری سپرده شد

19 جوزا 1397

نخستین مکتب پیش ساخت در افغانستان با حضور جلالتماب رییس جمهور به بهره برداری سپرده شد

مکتب اناث هوت خیل نخستین مکتب است که با قطعات پیش ساخت فابریکه خانه سازی با هزینه 250 هزار دالر آمریکایی ساخته شده است و با حضورجلالتماب محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان، سید سعادت منصور نادری وزیر شهرسازی و مسکن، وزیر معارف، مشاور رییس جمهور در امور زیر بنا و شماری از روسای وزارت شهرسازی و مسکن، افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.

رییس جمهور، با قدردانی از زحمات وزیر و دیگر مسوولین وزارت شهرسازی و مسکن، در ساخت فابریکه پیش ساخت، گفت که امروز یکی از وعده های مهم دولت که ساخت مکاتب بود تحقق یافته و به وضعیت غیر قابل قبول که در مکاتب کشور جریان داشت و شاگردان در زیر آفتاب سوزان و باران، در شرایط بد ورقت بار درس می خواندند با همکاری کشور دوست ترکیه و مدیریت و رهبری درست وزیر شهرسازی و مسکن و متخصصین این وزارت، نقطه پایان گذاشته شده است و اکنون، با کم ترین هزینه، عالی ترین کیفیت و با سرعت زیاد به مدت هشت هفته کار یک مکتب تکمیل می شود.

جلالتماب رییس جمهور هم چنان از وزیر شهرسازی و مسکن، تشکری کرد که ظرفیت تولیدات فابریکه قطعات پیش ساخت که در سال یک صد هزارمتر مکعب بود، به سی میلیون متر مکعب در سال افزایش داده اند، وزیر شهرسازی و مسکن تصریح کرد که تا ختم سال حدودا 100 مکتب در کشور با قطعات پیش ساخت ساخته خواهد شد.

مکتب اناث هوت خیل، نخستین مکتب است که با قطعات پیش ساخت در زمینی به مساحت 972 متر مربع در دو منزل ساخته شده است. کار آن به تاریخ شش حمل شروع و به تاریخ یازده جوزا، به اکمال رسیده، این مکتب دارای هشت صنف درسی، اتاق های مدیریت، معاونیت، معلمین، لابراتوار، کتاب خانه،کمپیوتر لپ، گدام و تشناب برای کارمندان اداری، معلمین و شاگردان، می باشد

Image may contain: 7 people, people standing and suit.